Materiały - Osiatkowania balkonów i okien

BALKONÓW  I  OKIEN
OSIATKOWANIA
Idź do spisu treści

Menu główne:

Materiały

Podstawowymi materiałami używanymi przy tworzeniu systemu zabezpieczającego powierzchnie otwarte balkonu i okien są:

-
Siatka polietylenowa - to tworzywo sztuczne o sporej wytrzymałosci, oczkach 5 x 5 cm w kolorze piaskowym, lub siatka o oczkach 2 x 2 cm w kolorze czarnym. Trzon pojedyńczego włókna siatki to kilka pomniejszych żyłek o łącznej średnicy 1 mm. Siatka jest odporna na promieniowanie słoneczne UV i niekorzystne warunki atmosferyczne, również mrozy, nie przyjmuje wilgoci - nie ma konieczności zdejmowania jej na zimę. Siatka jest naprawdę wytrzymała, nie zrywa się nawet pod obciążeniem ok. 350 kg na m². Jej kolejną zaletą jest to, że cała konstrukcja nie szpeci otoczenia i nie rzuca się w oczy - z odległości kilkudziesięciu metrów trudno ją dostrzec, jeśli nie wie się o jej obecności.

-
Siatka stalowa - dwukrotnie ocynkowana o oczkach 2 x 2 cm, zgrzewana na łączeniach, co w przypadku kotów jest istotne, zazwyczaj siatka naciągana jest na wcześciej stworzoną ramę.

-
Profile aluminiowe - zrezygnowaliśmy z konstrukcji drewnianych na balkonach na rzecz profili aluminiowych, znacznie trwalszych i estetyczniejszych, aluminium jest łatwe w obróbce i nie rdzewieje.


Stworzenie osiatkowania poprzedza zamontowanie punktów asekuracyjnych. Cały proces montażu polega na stworzeniu systemu nośnego(zazwyczaj z kołków hakowych) na całym obwodzie powierzchni do osiatkowania, na którym z kolei rozciąga się siatkę. Do naciągnięcia siatki używamy linki stalowej w oplocie PCV i śrób rzymskich. Całość jest prostą i lekką konstrukcją, którą z reguły montowujemy tak, by można ją było samodzielnie zdemontować, oraz zamontować w przeciągu kilkunastu minut.

Montaż osiatkowania nierzadko wiąże się koniecznością stworzenia systemu nośnego pod siatkę
np. konstrukcji z aluminium lub drewna. Ma to zazwyczaj miejsce w przypadku, gdy nad balkonem nie ma możliwości zamontowania punktów zaczepienia, lub w przypadku budownictwa, które dopiero zostało oddane do użytku i nie można ingerować w elewacje, ponieważ przez pierwsze kilka lat obowiązuje rękojmia i gwarancja od wykonawcy elewacji. Jednym ze sposobów na obejście tego problemu jest właśnie stworzenie ram na których naciąga się siatkę.


Dzisiaj praktycznie w każdym domu są okna uchylne, które otwieramy i które koniecznie trzeba zabezpieczyć, gdyż dla kota to poważne niebezpieczeństwo. Prosty patent na zabezpieczenie takich okien, można znaleźć pod poniższym linkiem:

...Kratka na uchylne okna...


Zabezpieczenie okien uchylnych jest niezwykle istotne. Kot, który dostanie się w taką przestrzeń nie jest w stanie z niej uciec, każdy ruch sprawi, że będzie klinował się coraz bardziej i jeśli żaden domownik nie zareaguje, to tym samym będzie dla kota oznaczało wyrok śmierci, który poprzedzi
wielogodzinna męczarnia. Dlatego apelujemy... zabezpieczajcie uchylne okna - koszt pojedynczej kratki nie jest duży, a zamówienie można złożyć w sklepie internetowym.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego